Knihovna pro děti

Základní škola Osečná

Přímo v Základní škole v Osečné se nachazí dětská knihovna se 3 000 knížkami, pravidelně ji navštěvuje zhruba 100 žáků. Vyhledávanou akcí knihovny je akce „Čteme dětem“, při kterých učitelé a rodiče čtou dětem ze svých oblíbených knížek.

Děti mohou knihovnu navštívit ve středu od 13 do 16 hodin a vybrat si z nabídky od pohádek pro nejmenší čtenáře až po encyklopedie pro všechny zvídavé žáčky.

Registrační poplatek do dětské knihovny

je 15,- Kč na rok.

S výběrem ráda poradí paní učitelka Mgr. Lenka Stará, která toto dětské oddělení Městské knihovny v Osečné vede.

Základní služby knihovny

• Výpůjčky knih - čtenáři si mohou vybrat knihy z vlastního knihovního fondu.

• Výměnný fond - čtenáři si mohou vybrat knihy z výměnných souborů z Krajské vědecké knihovny v Liberci.

• Meziknihovní výpůjční služba - knihovnice může obstarat z jiné knihovny v České republice i v zahraničí studijní literaturu, která není ve fondu knihovny.

• Informační služba - knihovnice pomůže uživatelům s vyhledávání potřebných informací jak z pramenů uložených v knihovně, tak i prostřednictvím internetu.
  • Exkurze dětí z mateřské a základní školy.

Knihovnice během roku připravuje různé zajímavé akce o knihách, spisovatelích, společná čtení.

Pozvánky na ně najdete na těchto webových stránkách v rubrice

Knihovna pro děti - Pozvánky na akce

Pobočka ZŠ Osečná - dětské oddělení